مقاله,ایده ها,مایکروسافت,CRM,Article,Ideas

چرا مایکروسافت

چرا مایکروسافت
نسخه چاپی

 حال نوبت به پاسخ این سئوال است که چرا گروه "ایده ها" حداکثر توان خود را بر گسترش فناوری های مایکروسافتی گذاشته است و با وجود ابرقدرت های نرم افزاری رقیب نظیر شرکت های SAP ،Sage و Oracle، نیروی تحقیقاتی و عملی خود را صرف شناسایی و ارائه محصولات شرکت مایکروسافت، خصوصا حوزه داینامیک آن می کند؟

کمترین نیاز به بخش IT: با تعبیه امکاناتی نظیر قابلیت ایجاد و ارسال گزارشات روزانه، استخراج اطلاعات مورد نیاز از سیستم برای یافتن پرسش های احتمالی با جستجوی پیشرفته، ایجاد نماها، چارت ها و داشبوردهای شخصی مورد نیاز توسط خود کاربر در سیستم های اتوماسیون مایکروسافت، پرسنل هر شرکت کمترین نیاز را برای مراجعه به بخش IT حس خواهند نمود.

بازگشت سرمایه بیشتر و هزینه مالکیت پایین تر: در مطالعات جامع جهانی انجام شده ثابت شده است که مایکروسافت با ارائه محصولات جدید خود تحت حوزه "داینامیک"، بازگشت سرمایه بیشتر(ROI) و هزینه های کلی کمتری را نسبت به سایر رقبا برای مشتریان خود داشته است.

محیط کاری آشنا: همراه با یکپارچگی محصولات مایکروسافت با ابزار آشنا و سهل الاستفاده office که تقریبا کلیه کاربران در سرتاسر دنیا ز آنها استفاده می کنند، مایکروسافت توانسته است تا مشکل تخصیص زمان برای آموزش سیستم های جدید به کاربران را به حداقل برساند و عنوان نرم افزارهای کاربرپسند را برای محصولات خود کسب نماید.

راهکارهای منطبق تر برای مدیریت کسب و کار: از پیچیدگی فرایندها و گردش های کاری در سازمان تا ارجاع گزارشات کاری به طور متناوب و روزانه در اکوسیستم اداری دائما در تغییر، سبب گره خوردگی بیشتر پیچیدگی ها می گردد. از همین روی شرکت مایکروسافت با روانه سازی گزینه داینامیک خود به دنیای تجارت الکترونیک تلاش خود در صرف بیشترین سرمایه برای تولید راهکارهای مدیریت کسب و کار در جهت منطبق سازی حرکت های سازمانی با جزر و مدهای دنیای تجارت را به جهانیان اثبات نموده است.

توان رشد همزمان با کسب و کار شما: شکایت اکثر قریب به اتفاق صاحبان تجارت و صنایع، ناتوانی نرم افزارهای مدیریتی آنها در رشد پایاپای با رشد و توسعه سازمان می باشد. مایکروسافت اجزای زیرساختی نرم افزارهای داینامیک خود را به گونه ای طراحی و چیدمان  نموده است که در صورت پدید آمدن محیط فنی و تکنولوژیکی جدید و یا برقراری استراتژی کاملا متفاوت با وضعیت کنونی سازمان، کاربر بتواند با استفاده از قابلیت "مقیاس بندی " و "انعطاف پذیری" آنرا با وضعیت جدید منطبق و برنامه ریزی نماید.

یکپارچگی بیشتر: براحتی خواهید توانست سیستم مدیریت سازمانی خود را با Microsoft outlook ,Exchange, SQL, Share Point و سایر سیستمهای موجود در سازمان تان یکپارچه نمایید و از قابلیت های گسترده تری در پیغام دهی، گزارش دهی، اشتراک گذاری و بسیاری موارد تخصصی تر بهره مند گردید.

کمترین نیاز به برنامه نویسی: یکی از برجسته ترین نکات در انتخاب راهکارهای مدیریتی مایکروسافت، توجه این شرکت به مشکل عدیده کاربران در ایجاد برنامه ها، فایل ها و گردش های کاری منطبق با ارتباطات و فرایندهای کاری هر کاربر می باشد. برای عینیت بخشیدن به این قابلیت، تاکنون اولین گزینه، برنامه نویسی با استفاده از کدهای تخصصی توسط برنامه نویسان کامپیوتر بوده است. اما راهکارهای مایکروسافت به گونه ای طراحی شده اند که به دلیل قابلیت های از پیش طراحی شده و تعبیه هرگونه فرم احتمالی مورد نیاز کاربر به صورت پیش نویس و پیش فرض، شخص کاربر به صورت خود کفا از عهده ایجاد فرم های جدید بر خواهد آمد.

تحت وب: مدیریت موفق یک سازمان، انجام به موقع وظایف کاری، ارجاع به هنگام امور مربوط به کسب و کار و بسیاری موارد دیگر که به یک فعالیت سازمانی ختم می شوند، همه و همه نیازمند سیستم مدیریتی و ارتباطی می باشند که در هر زمان بتوان به آن دسترسی پیدا کرد. مایکروسافت برای این منظور هم چاره ای اندیشیده است. این شرکت با افزودن قابلیت "تحت شبکه" به راهکارهای خود، به کاربران توان دسترسی به سیستم اتواماسیون در هر مکان فقط با اتصال به شبکه اینترنت را داده است.

دارای متخصصین پاسخگو و در دسترس: گستردگی پشتیبانی محصولات مایکروسافتی به حدی است که در هر نقطه از دنیا، حتی دورترین مناطق، در صورت بروز هر مسئله و مشکلی، مشتری می تواند به خدمات دهنده محلی خود متصل شود و راهنمایی کاملی از متخصصین مجرب مایکروسافتی دریافت نماید.

سرعت به روز رسانی بالا: توان نرم افزارهای مایکروسافت در قابلیت به روز رسانی آنها، مزیتی است که در مقایسه با محصولات سایر رقبا، سرعت آنها در به روز شدن و ارتقاء پیدا کردن را ثابت می کند.

مرجع :راهکارهای تجاری ایده ها


طراحی وب سایت و سئو توسط ایده ها